نحوه میکس موزیک با هدفون مانیتورینگ

در این مقاله قصد ما بر این است تا 5 مزیت مهم استفاده از هدفون مانیتورینگ در امر میکس و مسترینگ را برای شما بازگو کنیم در مرحله اول باید بدانیم برای میکس و مسترینگ چه هدفون های مانیتورینگی باید استفاده کرد.برای این امر باید بدانیم که هدفون های مانیتورینگ به 3 دسته تقسیم میشوند:1-هدفون های مانیتورینگ پشت بسته استودیویی: که به دلیل بسته بودن فقط برای ضبط و پشت میکروفن در استودیو مناسب میباشند. 2-هدفون های مانیتورینگ نیمه باز استودیویی:که مناسب برای امر میکس میباشند و دارای نشتی صدای کمی میباشند.3-هدفون های مانیتورینگ کاملا باز استودیویی:که مناسب برای امر میکس و مسترینگ میباشند.

حال که تفاوت هدفون های مانیتورینگ استودیویی را متوجه شدیم میپردازیم به مبحث میکس و مسترینگ با هدفون های مانیتورینگ استودیویی و 5 مزیت اصلی این امر:

برخی بر این باورند که با هدفون های مانیتورینگ استودیویی نمیتوان میکس و مسترینگ درستی انجام داد اما همین افراد نیز گاهی پروژه های میکس و مسترینگ خود را برای اینکه بتوانند دقت بیشتری به خرج دهند با هدفون های مانیتورینگ استودیویی گوش میدهند و این از مزایای هدفون های مانیتورینگ استودیویی میباشد.

1-ازادی کار در سکوت کامل:این بدان معنی است که شما در هر زمان و مکان میتوانید بدون ایجاد مزاحمت به کار خود بپردازید و دیگر نه مزاحم همسایگان و نه حتی خود خانواده شوید میتوانید حتی در شب که همه خواب هستند به کار خود بپردازید.

2-حفظ حریم شخصی کاربران:شاید گاهی اوقات شما اهنگی ساخته اید که از ان راضی نیستید یا قطعه ای را خوانده اید که میدانید دارای اشکال میباشد و دوست ندارید تا زمان برطرف شدن ان ایراد کسی به ان گوش دهد در این زمان است که شما میتوانید از یک هدفون مانیتورینگ استودیویی استفاده نموده تا علاوه بر شنیدن ان ایراد ها توسط خود شما بتوانید ان ها را برطرف کنید.

3-قابلیت پرتابل بودن:این بدان معناست که شما هدفون را میتوانید با خود به هرجایی ببرید حتی در سفر و این قابلیت حمل و نقل اسان استفاده از  هدفون های استودیویی را بیشتر میکند.

4-پول بیشتری در جیب شما:از نظر اقتصادی قیمت های هدفون های مانیتورینگ بسیار کمتر از هزینه هایی است که شما بخواهید برای یک اسپیکر مانیتورینگ حرفه ای در استودیو انجام بدهید پس از نظر اقتصادی نیز به صرفه است.

5-توجه بیشتر به جزییات صدا:درست است که در برخی از اسپیکر مانیتورهای  گران قیمت شما تمامیه فرکانسهای صدا مانند LOW/MID/HIGH را به خوبی داشته باشید اما زمانی که یک هدفون استودیویی مانیتورینگ را استفاده میکنید چون بلند گوهای ان در راستای گوش ما قرار میگیرد در نتیجه شما دقت بیشتری روی صدا دارید مانند یک ذره بین را در نظر بگیرید که تمامیه جزییات را با درشت نمایی به شما نشان میدهد حال انکه با چشم غیر مسلح شما ان جسم را میبینید اما نه به دقت ذره بین و این مهم ترین مشخصه ی یک هدفون استودیویی مانیتورینگ میباشد.